Gospodarka i rynek

 
 

Sposób na bizness

Show tańca brzucha Amiry i jej tancerek przenosi w magiczny, odurzający świat Orientu. Z kolei nauka tańca orientalnego w klasycznym stylu egipskim wyzwola energię i siły witalne, wzmacnia mięśnie całego ciała, pomaga wypracować grację i elegancję ruchu oraz pomaga poczuć radość bycia kobietą.

Skąd pomysł na taki właśnie biznes?

Tańczę już od 18 lat. Nauczyłam się w szkole tańca orientalnego w Paryżu, gdzie przebywałam 6 lat, studiując literaturę francuską. Od zawsze kochałam taniec i marzyłam o tym, aby mieć zawód, który będę kochać i wykonywać z pasją. Początki nie były lekkie. Zaczęłam jako tancerka orientalna – atrakcja artystyczna na imprezach firmowych, weselach w restauracjach itp. Później wielbicielki pokazów tego tańca poprosiły mnie, abym zaczęła je uczyć i tak maszyna ruszyła.

Dlaczego zdecydowała się Pani na założenie własnej firmy, a nie na pracę na etacie?

Próbowałam pracować u kogoś, ale kompletnie się do tego nie nadaję. Ciężko jest mnie “poskromić”. Lepiej odnajduję się w roli szefa niż podwładnego.

Jaki jest popyt na tego rodzaju usługi?

Taniec orientalny jest coraz bardziej popularny w Polsce. Gdy zaczynałam propagować ten taniec 12 lat temu, w naszym kraju nie zawsze byłam dobrze rozumiana. Ludzie często kojarzyli go z tańcem erotycznym. W tym okresie Polacy otworzyli się na inne kultury dzięki częstym wyjazdom do Egiptu, Tunezji, czy Maroko i teraz nie tylko chętnie oglądają pokazy, ale również chcą się uczyć. W całej Polsce można już znaleźć szkoły nauki tańca brzucha.

Czym Pani oferta wyróżnia się na tle konkurencji?

Jestem prekursorką tego tańca w Polsce. Jako jedyna mam szkołę z klimatem orientalnym – w centrum Warszawy można poczuć się jak w Egipcie. Jako jedyna jestem instruktorką wykwalifikowaną z ukończonym kursem instruktorskim II stopnia w Paryżu. Mam ponad 15 grup tańca brzucha na różnych poziomach zaawansowania. W naszej szkole uczennice mogą nie tylko nauczyć się tego tańca, ale każda pani ma możliwość wystąpić na scenie przed prawdziwą publicznością i nieważne, czy ma 7 lat czy 70. Ten taniec jest dla każdego, niezależnie od wieku, pozycji, statusu. Ponadto organizuję szkolenia wyjazdowe do Egiptu, Maroka itp.

    Tagi: , , ,


 


Zobacz także:

Dodaj komentarz